Klinika Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej

Lokalizacja

Budynek nr 4, piętro 2

Sekretariat

tel/fax 12 63 08 213

Napisz do nas

 

O nas

W ramach Kliniki Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej funkcjonują:

 • Kliniczny Oddział Urologiczny,
 • Oddział Chirurgii Onkologicznej,
 • Oddział Chirurgii Ogólnej, Plastycznej i Rekonstrukcyjnej.


Oddział posiada prawo specjalizowania lekarzy w zakresie chirurgii ogólnej oraz może prowadzić staże cząstkowe dla lekarzy w toku tej i innych specjalności medycznych.

Zespół oddziału wraz z zespołem innych specjalistów 5WSZK prowadzi Centrum Leczenia Otyłości.

Działalność

Zespół Kliniki opiekuje się pacjentami powyżej 16 roku życia i wykonuje procedury w zakresie chirurgii ogólnej:

 • operacje pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych (metodą laparoskopowa i klasyczną),
 • operacje przepuklin jamy brzusznej (z użyciem siatki z tworzywa sztucznego) metodą klasyczną Lichtensteina oraz metodą laparoskopową (TAPP),
 • operacje tarczycy z wykorzystaniem neuromonitoringu,
 • operacje bariatryczne metodą laparoskopową (rękawowa resekcja żołądka),
 • operacje proktologiczne (hemoroidy, polipy, szczeliny, przetoki odbytu),
 • operacje wyrostka robaczkowego (metodą laparoskopową i klasyczną),
 • zespolenie żołądkowo-jelitowe metodą otwartą lub laparoskopową.
Zespół Kliniki

Kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej

dr hab. n. med. Michał Nowakowski

Pielęgniarka Oddziałowa

mgr Jadwiga Kot

Starsi Asystenci

dr n. med. Sławomir Pośpiech
specjalista chirurgii ogólnej

lek. Janusz Sroga
specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej

dr n. med. Michał Kisielewski
specjalista chirurgii ogólnej

lek. Katarzyna Kowalczyk
specjalista chirurgii ogólnej

dr n. med. Aleksiej Juszczak
specjalista chirurgii ogólnej

dr n. med. Magdalena Pisarska-Adamczyk
specjalista chirurgii ogólnej

lek. Joanna Szloch
specjalista chirurgii ogólnej

Młodsi Asystenci

lek. Katarzyna Opioła

Konsultant Kliniki

dr n. med. Krzysztof Mazur
specjalista chirurgii ogólnej i torakochirurgii

Rezydenci

lek. Beata Gzyl
w trakcie specjalizacji z chirurgii ogólnej

lek. Damian Trzos
w trakcie specjalizacji z chirurgii ogólnej

lek. Rafał Robak
w trakcie specjalizacji z chirurgii ogólnej

lek. Przemysław Baran
w trakcie specjalizacji z chirurgii ogólnej

Sekretarki medyczne

mgr Anna Traczyńska

Informacje dla Pacjenta

Kwalifikacje do przyjęć planowych z zakresu chirurgii ogólnej odbywają się w gabinecie kwalifikacyjnym Kliniki Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, po wcześniejszym zarejestrowaniu w Rejestracji Polikliniki, budynek nr 1 (osobiście lub telefonicznie).

W dniu kwalifikacji pacjent zgłasza się z następującymi dokumentami:

1) skierowanie do szpitala

2) zaświadczenie o szczepieniach p/w WZW typu B (żółtaczka) - jeżeli posiada

3) wyniki badań obrazowych (jeżeli posiada)


 

INFORMACJA DLA PACJENTA I JEGO RODZINY

Przekazujemy podstawowe informacje dotyczące postępowania, sposobu przyjęcia oraz pobytu w naszej Klinice.

O planowanym terminie przyjęcia do szpitala pacjent zostanie poinformowany przez Sekretariat Kliniki Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. Termin wyznaczany jest przez Kierownika Kliniki i uzależniony jest od rozpoznania, rodzaju planowanej operacji, schorzeń współistniejących oraz wolnych terminów przyjęć do Kliniki.

Na ok. 7-14 dni przed planowanym terminem przyjęcia, ustalony zostanie podczas rozmowy termin konsultacji anestezjologicznej (budynek nr 1, gab. 229) celem kwalifikacji do znieczulenia.

Na ok. 5 dni przed konsultacją anestezjologiczną należy wykonać wszystkie zlecenia z Gabinetu Kwalifikacyjnego Chirurgii Ogólnej.

Dzień przed przyjęciem do szpitala pacjent zgłosi się do kontenera na terenie szpitala, w godzinach podanych przez sekretariat Kliniki, celem wykonania wymazu w kierunku Covid – 19 (w okresach obowiązywania).

Podstawowe informacje przed przyjęciem

1.Pacjenci, którzy zażywają leki z grupy zmniejszających krzepliwość krwi (Acard, Aspiryna, Polopiryna, Warfin, Acenokumarol, Xarelto, inne) muszą odstawić lek na 4 dni przed przyjęciem do szpitala (proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym dane leczenie, konieczne może być włączenie heparyny drobnocząsteczkowej w okresie przedoperacyjnym).

2.Pacjenci, którzy zażywają leki na stałe, powinni w dniu zgłoszenia do szpitala przyjąć je zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Dotyczy to szczególnie chorych w trakcie leczenia nadciśnienia tętniczego, chorób serca, cukrzycy, chorób tarczycy oraz zabrać je do szpitala.

3.Nie należy przyjeżdżać własnym samochodem, jeśli zamierza się nim samemu wracać.

4.Przed zabiegiem nie należy stosować na skórę kremów, balsamów, maści, itp., Ponadto nie należy malować paznokci i zakładać tipsów.

5.Pacjentki w ciąży prosimy o poinformowanie o tym fakcie lekarza Poradni Chirurgicznej podczas kwalifikacji do zabiegu i wyznaczania terminu przyjęcia do Kliniki.

6.Pacjenci leczeni w poradniach specjalistycznych (szczególnie: endokrynologiczna, diabetologiczna, kardiologiczna, laryngologiczna) powinni posiadać aktualne orzeczenie lekarskie z kwalifikacją do zabiegu w planowanym znieczuleniu (miejscowe, podpajęczynówkowe, zewnątrzoponowe, ogólne dotchawicze).

7.Zabieg nie może zostać przeprowadzony w trakcie i bezpośrednio po infekcji, wszelkie stany zapalne są przeciwwskazaniem do zabiegu.

8.Jeżeli konieczna jest zmiana terminu zabiegu prosimy o jak najszybsze poinformowanie nas o tym fakcie telefonicznie pod numerem telefonu 12 63 08 213. Pozwoli nam to na zwolniony przez Państwa termin przyjąć wcześniej kolejną oczekującą na zabieg osobę.

Procedura przyjęcia do Kliniki Chirurgii Ogólnej

1.W dniu przyjęcia do Kliniki prosimy o zgłoszenie się na czczo (bez jedzenie i picia w tym dniu), zarejestrowanie się i założenie historii choroby:

 • w godzinach 8:00 – 9:00 w budynku nr 24 (w niedzielę i święta)
 • o godzinie 7:30 bezpośrednio w Klinice Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej (w dni powszednie)

2.Przy przyjęciu do Kliniki prosimy o przekazanie dotychczasowej dokumentacji medycznej (np. Karty Informacyjne z pobytów w innych szpitalach, konsultacje, zaświadczenia lekarskie, oznaczonej grupy krwi – np. krew karta lub dowód osobisty z wpisaną grupą krwi, RTG klatki piersiowej nie starsze niż 12 miesięcy, wyniki badań HCV, HBS, aktualne szczepienie przeciw WZW typu B, wyniki innych dotychczas wykonanych badań nie starsze niż 6 tygodni).

Prosimy o zabranie ze sobą następujących rzeczy do Szpitala (przedmioty powinny znajdować się wyłącznie w jednym podręcznym bagażu):

1.Leki dotychczas stosowane, opisane pudełka imieniem i nazwiskiem oraz kartę z wpisanym aktualnym dawkowaniem.
2.Podstawowe przybory higieny osobistej: dwa ręczniki, bielizna nocna – dwie zmiany, szlafrok, pantofle, kubek, sztućce.
3.Jednorazowa maszynka do golenia, chusteczki nawilżające, papier toaletowy, woda mineralna niegazowana. 4.Prosimy o niezabieranie lub ograniczenie ilości cennych rzeczy osobistych (biżuteria, sprzęt elektroniczny, itp.) – Klinika nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Informacja o stanie zdrowia pacjenta

Informacje o stanie zdrowia pacjentów udzielane są upoważnionym osobom przez lekarzy prowadzących codziennie w godzinach 13:00 – 14:00 w dyżurce lekarskiej lub telefonicznie w okresach zakazu odwiedzin w szpitalu.

Odwiedziny

Odwiedziny odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 – 17:00 oraz w niedzielę i święta w godzinach 14:00-17:00. Ze względu na specyficzny charakter sali pooperacyjnej nie są wskazane odwiedziny u pacjenta w dniu wykonanego zabiegu. Ze względu na sytuację epidemiologiczną odwiedziny mogą być okresowo wstrzymane.

Jednocześnie prosimy o przekazanie rodzinom informacji o trybie informowania ich o stanie zdrowia oraz o ściśle ustalonych i zalecanych godzinach odwiedzin.

Kontakt

Sekretariat
tel/fax 12 63 08 213

Pielęgniarka oddziałowa
12 63 08 215

Dyżurka pielęgniarek
12 63 08 216

Dyżurka lekarska
12 63 08 217 lub 218

UWAGA: Informacje o stanie zdrowia pacjentów udzielane są upoważnionym osobom przez lekarzy prowadzących codziennie w godzinach 13:00 – 14:00 w dyżurce lekarskiej lub telefonicznie w okresach zakazu odwiedzin w szpitalu.