Oddział Psychiatryczny Dzienny

Lokalizacja

Budynek nr 8, piętro 1

Sekretariat

12 63 08 293

Napisz do nas

dziennapsychiatria@5wszk.com.pl

O nas/Działalność

Oddział Psychiatryczny Dzienny przeznaczony jest dla pacjentów pełnoletnich z zaburzeniami nerwicowymi, depresyjnymi i adaptacyjnymi, a także jest formą rehabilitacji dla osób z psychozami, które zakończyły leczenie w Oddziale Psychiatrycznym całodobowym.

Pacjenci objęci są opieką lekarską, pielęgniarską, psychologiczną oraz terapeuty zajęciowego i realizują program terapeutyczny złożony z psychoterapii indywidualnej, grupowej, terapii zajęciowej, relaksacji psychoedukacji, zajęć artreterapeutycznych, integracyjnych.

W ramach zajęć integracyjnych organizowane są wycieczki kulturalno – rekreacyjne po terenie Krakowa dwa razy w miesiącu w zależności od warunków pogodowych. W sezonie letnim organizowane są spotkania przy grillu.

Świadczenia terapii dziennej udzielane są od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:30 – 15:00 z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.

Maksymalny czas procedury terapeutycznej to 60 dni.

 

Warsztaty ceramiczne

 

plakat pracownia ceramiczna

 

Informacje dla Pacjenta

Informacje dotyczące przyjęcia na Oddział

Kwalifikacja przyjęcia na oddział obejmuje rozmowę z ordynatorem lub jego zastępcą. Odbywa się bezpośrednio we wtorki i środy miedzy 13:30 a 14:30, ewentualnie telefonicznie pod numerem 12 63 08 214. 

Przy kwalifikacji na oddział pacjent musi dysponować aktualnym skierowaniem na oddział psychiatryczny dzienny / forma elektroniczna lub papierowa/. Ponadto powinien przy sobie posiadać dokument tożsamości oraz bieżącą dokumentację medyczną.

Termin przyjęcia do Oddziału może ulec skróceniu lub wydłużeniu w zależności od stanu pacjenta, zwalnianych miejsc, okoliczności losowych wpływających na stopień zapełnienia Oddziału.

Oddział nie realizuje programu leczenia uzależnień, ani terapii zaburzeń osobowości. Plan leczenia takich zaburzeń realizują podmioty specjalizujące się w ukierunkowanym leczeniu zaburzeń psychicznych.

Do Oddziału nie będą przyjmowani pacjenci w stanach zagrożenia życia, z aktywnymi objawami psychotycznymi, wysokim ryzykiem samobójczym ( obecnymi nasilonymi myślami i tendencjami samobójczymi), pacjenci uzależnieni od substancji psychoaktywnych i leków p/lękowych i nasennych.

Personel i kontakt

Ordynator
lek. Karolina Grządziel
specjalista psychiatra
tel. 12 63 08 214

Zastępca Ordynatora
lek. Arkadiusz Dziuk
specjalista psychiatra

Lekarz specjalista
lek. Magdalena Musak
specjalista psychiatra 

Psychologowie
mgr Anna Solarz
psycholog, specjalista psychologii klinicznej, psychoterapeuta superwizor – certyfikat SNP PTC

mgr Marta Żuk
psycholog, specjalista psychologii klinicznej, psychoterapeuta

mgr Magdalena Chodak
psycholog, specjalista psychologii klinicznej, psychoterapeuta

mgr Karolina Ziętek
psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji

mgr Ewelina Wiśniewska
psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji

Terapeuci zajęciowi
mgr Natalia Jendraszek
mgr Karolina Markiewicz

Pielęgniarki
lic. Beata Drelichowska
mgr Bożena Ozga

Dyżurka pielegniarek
tel. 12 63 08 199