Regionalne Centrum Pozaustrojowych Technik Wspomagania Oddychania – ECMO

Kontakt

DYŻURKA LEKARSKA
12 63 08 266

DYŻURKA PIELĘGNIARSKA
12 63 08 264

LEKARZ DYŻURNY
729 317 568

e-mail: KITIA@5wszk.com.pl

Dodatkowe informacje

Do pobrania

Formularza Kwalifikacji Pacjenta do leczenia metodą VV-ECMO

W Naszym Szpitalu, w ramach Kliniki Intensywnej Terapii i Anestezjologii, działa Regionalne Centrum Pozaustrojowych Technik Wspomagania Oddychania – ECMO.

Jest to jednostka dedykowana dla leczenia dorosłych chorych z ciężką niewydolnością oddechową, u których standardowo stosowane metody nie są wystarczające.

Centrum zapewnia wsparcie szpitalom z całego regionu Małopolski oraz Podkarpacia. We współpracy z Krakowskim Pogotowiem Ratunkowym oraz Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym realizujemy transport pacjentów wymagających terapii ECMO. Dysponujemy 3 systemami Cardiohelp firmy Maquet/Getinge® oraz wyszkoloną i doświadczoną kadrą lekarską i pielęgniarską.

Zespoły z ośrodków niedysponujących zapleczem do pozaustrojowego leczenia niewydolności oddechowej zachęcamy do zapoznania się z Formularzem Kwalifikacji pacjenta do leczenia VV-ECMO oraz do kontaktu z naszym Ośrodkiem. Postaramy się pomóc i wspólnie ustalić dalsze postępowanie.

  1. Zgłoszenia pacjentów do ECMO odbywają się telefonicznie.
  2. Następnie ośrodek zgłaszający jest proszony o uzupełnienie Formularza Kwalifikacji Pacjenta do leczenia metodą VV-ECMO i przesłanie na adres mailowy.
  3. Optymalny sposób postępowania zostanie ustalony telefonicznie.